XIX Niedziela zwykła
9 sierpnia 2020 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę elektroniczną, która ustawiona jest pod chórem i ofiary złożone na tacę tradycyjną do koszyków zwieszonych przy wyjściach z kościoła.

2. Dziękujemy za ofiary na dalsze prace remontowe pustostanu: 1000 zł. od rodziny z ul. Sobótki, 400 zł. od rodziny z ul. Barwinkowej.

3. Dziękujemy rodzinie z ul. Epokowej za ofiarowanie mebli do salki parafialnej.

4. Modlitwy o trzeźwość naszych rodzin i trzeźwość w narodzie w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W tygodniu czcimy szczególnych patronów: św. Wawrzyńca w poniedziałek, św. Klarę we wtorek, św. Maksymiliana Marię Kolbego w piątek, Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. w sobotę- Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

6. Nabożeństwo Fatimskie w czwartek o godz. 20.00.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” między innymi artykuł: Ciasna brama o postępowaniu na drodze ku świętości i Asystent na wagę złota o profilaktyce społecznej oraz informacje z życia naszej diecezji.

8. Od połowy września w ŚWIETLICY PARAFIALNEJ, która dysponuje trzema salami, powstałej po remoncie pustostanu, będą prowadzone między innymi warsztaty z języka niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i angielskiego w grupach 10 osobowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ciągu roku szkolnego przewidzianych jest 70 spotkań, każde 60 minut. Szczegółowy program, godziny spotkań, informacje o osobach prowadzących warsztaty oraz koszt udziału w warsztatach językowych i zapisy w kancelarii parafialnej.

9. Jako wspólnota parafialna dziękujemy władzom lokalnym, samorządowym i sołectwu Gminy Białe Błota za wyłożenie kostką odcinka ulicy Parkowej. Ułatwi to rodzicom dowóz dzieci do przedszkola a uczestnikom nabożeństw dojazd i parkowanie przy kościele.

10. Uroczystość odpustowa w naszym dekanacie ku czci Matki Bożej Wniebowziętej w sobotę, w parafii Przyłęki. Suma odpustowa o godz. 12.00.

11. Procesja w ciszy z Najświętszym Sakramentem 15 sierpnia o godz. 20.00 w Bydgoszczy. Mężczyźni wyruszą z kościoła ojców Jezuitów a kobiety z kościoła ojców Kapucynów. Obie procesje spotkają się na Starym Rynku, odśpiewają Bogurodzicę i razem udadzą się na nabożeństwo do Katedry. Na procesję należy zabierać maseczki.

12. Parafia pw. św. Jadwigi w Bydgoszczy ogłasza nabór do katolickiego przedszkola. Informacje na ulotkach wyłożonych pod chórem.

13. XXXI Piesza Pielgrzymka Maksymiliańska wyruszy w piątek o godz. 15.00 z parafii pw. Najświętszego Serca pana Jezusa w Bydgoszczy i przejdzie ulicami miasta do parafii pw. Św. Maksymiliana na Osowej Górze.

14. Za tydzień niedziela solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc mieszkańcom stolicy Libanu.

15. Pasterze Kościoła w Polsce kierują apel do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw w świątyniach oraz zachęcają do przyjmowania komunii świętej na rękę. Wakacyjny okres nie powinien osłabić naszej czujności i rozwagi.

16. W Tygodniu odeszła do wieczności: + Teresa Lomber, lat 72, z ul. Czerskiej.