Baner parafii w Białych Błotach

XVII Niedziela zwykła
25 lipca 2021 r.

1. Witamy w naszej parafii księdza dra Radosława Kacprzaka, który jest moim kolegą ze studiów i pracuje w diecezji radomskiej. Jest wykładowcą homiletyki w Seminarium Duchownym i kapelan szpitala. Dziękuję za pomoc duszpasterską i wygłoszoną homilię.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę elektroniczną, która ustawiona jest pod chórem i ofiary złożone na tacę tradycyjną do koszyków zwieszonych przy wyjściach z kościoła.

3. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarczo- duszpasterskie, które w minionym tygodniu zostały złożone w kancelarii oraz wpłynęły na konto parafii: 200 zł. od rodziny z ul. Betonowej i 200 zł. od rodziny z ul Żonkilowej.

4. Dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Po każdej Mszy św. modlitwa z prośbą o bezpieczne podróżowanie i błogosławieństwo kierowców oraz pojazdów. Przy tej okazji zbiórka do puszek, jako wsparcie na zakup pojazdów dla misjonarzy. W świątyni modlitwa za kierowców, a potem błogosławieństwo pojazdów i kierowców przed kościołem. Zostaną rozdane pamiątkowe obrazki ze św. Krzysztofem.

5. Dzisiaj obchodzimy I Światowy Dzień Babci i Dziadka oraz Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka.

6. W tygodniu w liturgii czcimy szczególnych patronów: św. Joachima i Anny w poniedziałek, św. Marty w czwartek, św. Ignacego Loyoli w sobotę.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” między innymi artykuł: Droga synodalna czyli braterskie słuchanie i Potrzebujemy drogowego nawrócenia oraz informacje z życia naszej diecezji. Dołączony jest modlitewnik na sierpień.

8. Za tydzień w ramach solidarności z poszkodowanymi w powodzi w Niemczech, Belgii i Holandii odbędzie się zbiórka do puszek. Zebrane ofiary zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.

9. Parafia z Murowańca organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w terminie od 20 do 28 września. Informacje szczegółowe w gablocie.