XXV Niedziela zwykła
20 września 2020 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę elektroniczną, która ustawiona jest pod chórem i ofiary złożone na tacę tradycyjną do koszyków zwieszonych przy wyjściach z kościoła.

2. Dziękujemy za ofiarę na cele gospodarczo- remontowe: 600 zł. od wspólnoty Żywego Różańca.

3. W tygodniu czcimy szczególnych patronów: św. Mateusza w poniedziałek, św. o. Pio w środę.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” między innymi artykuł: Jak ocalić modlitwę oraz informacje z życia naszej diecezji.

5. Prosimy, aby rodzice odebrali we wrześniu materiały formacyjne i deklarację zgłaszającą dziecko z klasy III do I komunii świętej.

6. Prosimy, aby rodzice odebrali we wrześniu materiały formacyjne i deklarację zgłaszającą młodzież z klasy VII do bierzmowania oraz materiały formacyjne przygotowujące do bierzmowania młodzież klasy VIII i I szkoły średniej.

7. Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej odbierają po Mszy św. ulotkę z „owieczką”, a młodzież przygotowująca się do bierzmowania odbiera ulotkę „ziarno” i wypełnione oddają w następną niedzielę.

8. Informujemy że są jeszcze wolne miejsca na naukę języka niemieckiego dla uczniów klasy VIII i I szkoły średniej oraz języka angielskiego dorosłych od podstaw.

9. Na stoliku pod chórem oraz przy bocznych wyjściach z kościoła wyłożone są w kartonach książeczki: „Praktyczny kurs modlitwy”. Prosimy zabrać do domu, tak aby jeden egzemplarz trafił do każdej rodziny.

10. Uroczystości z okazji Jubileuszu 40 - lecia powstania naszej parafii 4 października na Mszy św. o godz. 12.00 z udziałem kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii. Z tej okazji organizujemy także w sobotę 3 października rajd rowerowy do Drzewianowa, pamięci księdza Włodzimierza Reformata- pierwszego proboszcza. Pomodlimy się przy jego grobie, a około godz. 11.00 w kościele w Drzewianowie zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji. Osoby, które są chętne na wyjazd rowerowy proszone są o zgłoszenie się do księdza Dawida. Na Mszę św. mogą dojechać także chętne osoby we własnym zakresie.

11. Wzorem lat poprzednich będziemy wydawać żywność z Caritasu. Prosimy, aby osoby potrzebujące dostarczyły do parafii zaświadczenia z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, upoważniające do odbioru tej żywności.

12. Informujemy że są jeszcze wolne miejsca na naukę języka niemieckiego dla uczniów klasy VII, VIII i I szkoły średniej języka angielskiego dorosłych od podstaw i języka hiszpańskiego młodzieży i dorosłych od podstaw. Informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.

13. Dziękujemy dzieciom I komunijnym za ofiary złożone na cele misyjne w akcji Dzieci dzieciom na misjach. Zebrano kwotę 917 zł.

14. W tygodniu odeszła do wieczności Marianna Dyszkiewicz l. 72 z ul. Betonowej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 na cmentarzu w Białych Błotach.