Baner parafii w Białych Błotach

I Niedziela adwentu
28 listopada 2021 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę elektroniczną, która ustawiona jest pod chórem i ofiary złożone na tacę tradycyjną do koszyków zawieszonych przy wyjściach z kościoła.

2. Gościmy w naszej parafii ks. Arkadiusza Muzolfa, który jest diecezjalnym duszpasterzem małżeństw oraz rodzin. Dziękujemy za wygłoszoną homilię rekolekcyjną.

3. W tygodniu w liturgii czcimy szczególnych patronów: święto św. Andrzeja Apostoła we wtorek, św. Franciszka Ksawerego w piątek, św. Jana Damasceńskiego i św. Barbarę w sobotę.

4. I środa miesiąca modlitwa o dobrą śmierć za wstawiennictwem św. Józefa po Mszy św. o godz. 18.00.

5. I czwartek miesiąca: zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.30. Po Mszy św. nabożeństwo Eucharystyczne do Chrystusa Dobrego Pasterza oraz modlitwy o powołania.

6. Decyzją papieża Franciszka w październiku rozpoczął się i potrwa dwa lata synod o Kościele. W czwartek odbędzie się wykład o tym jakie znaczenie ma Synod, który się obecnie rozpoczął.

7. I piątek miesiąca: nabożeństwo wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 16.30 - 18.00.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu z prowadzoną medytacją w piątek od godz. 18.30-20.00. Zapraszamy do udziału w szkole modlitwy uwielbienia, dziękczynienia i prośby.

9. I sobota miesiąca: modlitwa różańcowa o godz. 7.30, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i katecheza po Mszy św. o godz. 8.00.

10. Odwiedziny chorych w sobotę do południa.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” miedzy innymi artykuł: Co to jest grzech? oraz Kościół potępia aborcję, ale nie kobietę oraz informacje z życia naszej diecezji. Dołączony jest modlitewnik na grudzień.

12. Nieszpory maryjne w niedziele adwentowe o godz. 17.40.

13. Roraty we wtorki i czwartki o godz. 7.00, a w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. W roratach uczestniczą dzieci I komunijne i kandydaci do bierzmowania według ustalonego harmonogramu.

14. Opłatki można nabyć po Mszy św. w pomieszczeniu pod chórem a w tygodniu w zakrystii i kancelarii parafialnej.

15. Świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: duże w cenie 15 zł., małe w cenie 8 zł. można nabyć w pomieszczeniu pod chórem.

16. Ministranci i lektorzy rozprowadzają sianko pod obrus na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Niech to będzie wyrazem naszej wdzięczności za ich zaangażowanie w oprawę liturgii.

17. Za tydzień zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

18. W tygodniu odeszli do wieczności: + Krystyna Czop, lat 77, z ul. Epokowej