Baner parafii w Białych Błotach

XXVI Niedziela zwykła
26 września 2021 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę elektroniczną, która ustawiona jest pod chórem i ofiary złożone na tacę tradycyjną do koszyków zwieszonych przy wyjściach z kościoła.

2. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarczo- duszpasterskie, które w minionym tygodniu zostały złożone w kancelarii oraz wpłynęły na konto parafii od rodzin: 300 zł. z ul. Drzewnej, 200 zł. z ul. Baryckiej.

3. Papież Franciszek mianował księdza biskupa Krzysztofa Włodarczyka, biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej ordynariuszem naszej diecezji. Ksiądz biskup urząd kanoniczny obejmie we wtorek o godz. 16.00 w katedrze bydgoskiej podczas Nieszporów.

4. Został przygotowany reportaż o naszej miejscowości i parafii. Spotkania i rozmowy w instytucjach użyteczności publicznej, w szkole podstawowej, w domach mieszkańców oraz na ulicy a całość w kontekście akcji „W Białych Błotach wszyscy mówimy DZIEŃ DOBRY”. Emisja w poniedziałek 27 września od godz. 8.00 w programie Dzień dobry TVN.

5. Ojciec misjonarz dziękuje za udział w zbiórce leków dla kubańczyków.

6. Dzisiaj przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. U podstaw chrześcijaństwa leży tworzenie komunii mimo różnorodności.

7. W tygodniu w liturgii czcimy szczególnych patronów: św. Wincentego a Paulo w poniedziałek, św.. Wacława we wtorek, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w środę- jest to jednocześnie dzień uroczystości odpustowej w naszym dekanacie w parafii we Wtelnie, suma odpustowa o godz. 18.00, św. Hieronima w czwartek, św. Teresy od Dzieciątka Jezus w piątek, św. Aniołów Stróżów w sobotę.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” miedzy innymi artykuł: Pociągnąć do Chrystusa z radością Ewangelii i Epidemia obojętności oraz informacje z życia naszej diecezji. Modlitewnik na październik będzie dostępny za tydzień.

9. I piątek miesiąca: nabożeństwo wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 7.30-8.00 oraz od godz. 16.30 - 18.00.

10. Modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w I piątek miesiąca od godz. 18.30-20.00. To okazja, aby uczyć się modlitwy przebłagalnej, dziękczynnej i prośby. Zapraszamy do udziału w tak prowadzonej adoracji Najświętszego Sakramentu.

11. I sobota miesiąca: modlitwa różańcowa o godz. 7.30, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i katecheza po Mszy św. o godz. 8.00.

12. Odwiedziny chorych w sobotę do południa.

13. Modlitwa różańcowa w październiku codziennie o godz. 17.30. Uczestniczą w niej według podanego harmonogramu dzieci I komunijne i kandydaci do bierzmowania.

14. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi jeszcze nabór na studia podyplomowe z katechezy szkolnej i przedszkolnej oraz na studia magisterskie z teologii i podyplomowe studia z etyki dla nauczycieli.

15. Za tydzień spotkanie formacyjne dla dzieci I komunijnych i ich rodziców po Mszy św. o godz. 12.00. W tym dniu także nastąpi złożenie deklaracji i błogosławieństwo różańców.

16. Za tydzień Niedziela św. Franciszka, która w kontekście Encykliki Laudate si, przypomni nam o powinności dzielenia się dobrami ziemi, żywnością a także darami które tworzy sam człowiek.

17. W tygodniu odeszli do wieczności:
+ Jan Główczewski, lat 86, z ul. Barwinkowej
+ Mariusz Streich, lat 53, z ul. Pieszej