II Niedziela Wielkanocna
11 kwietnia 2021 r.

1. Aktualne wytyczne sanepidu i władz państwowych określają nowe zasady bezpieczeństwa, które obowiązują do 18 kwietnia. W naszym kościele jednorazowo mogą przebywać 42 osoby na dole świątyni i 5 osób na chórze. We Mszy św. można uczestniczyć także na zewnątrz, przed kościołem. Zostaną otwarte drzwi i będzie włączony głośnik. Dla osób stojących na zewnątrz udzielimy także komunii świętej przed świątynią. W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie nas samych i innych apelujemy o roztropność.

2. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

3. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę elektroniczną, która ustawiona jest pod chórem i ofiary złożone na tacę tradycyjną do koszyków zwieszonych przy wyjściach z kościoła.

4. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarczo- duszpasterskie, które w minionym tygodniu zostały złożone w kancelarii oraz wpłynęły na konto parafii: 1000 zł. od rodziny z ul. Ezopa i 400 zł. od rodziny z ul. Całej.

5. W środę, 14 kwietnia przypada Święto Chrztu Polski, które zostało ustanowione dwa lata temu przez Sejm.

6. Spotkanie z krawcową i odbiór zamówionych alb dla dzieci I- komunijnych za tydzień 18 kwietnia po Mszy św. o godz. 12.00.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” miedzy innymi artykuł: Miłosierdzia nie można odkryć raz na zawsze i Nadzieja na czas kryzysu oraz informacje z życia naszej diecezji.

8. Młodzież klas I szkół średnich i zawodowych, która uczestniczy w formacji, przystąpi do sakramentu bierzmowania 24 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00. Osoby, które były ochrzczone poza naszą parafią, a nie dostarczyły jeszcze zaświadczenia o chrzcie, prosimy, aby odebrały akt chrztu z parafii, w której odbył się chrzest.