VI Niedziela Wielkanocna
9 maja 2021 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę elektroniczną, która ustawiona jest pod chórem i ofiary złożone na tacę tradycyjną do koszyków zwieszonych przy wyjściach z kościoła.

2. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarczo- duszpasterskie, które w minionym tygodniu zostały złożone w kancelarii oraz wpłynęły na konto parafii: 1000 zł. od rodziny z ul. Czystej, 150 zł. od rodziny z ul. Czajczej i 100 zł. od rodziny z ul. Chlebowej.

3. Dni Krzyżowe w poniedziałek, wtorek i środę, podczas których będziemy modlić się o dobre urodzaje.

4. Nabożeństwo fatimskie w czwartek o godz. 20.00.

5. W tygodniu w liturgii czcimy szczególnych patronów: św. Macieja w piątek.

6. Nowenna do Ducha Świętego od piątku.

7. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. W naszej diecezji trwa od 25 marca sztafeta modlitw o powołania, która potrwa do 31 sierpnia i obejmie wszystkie parafie naszej diecezji. Dzień modlitw o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne w naszej parafii w piątek. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00-18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji rodzin o chrześcijańskie wychowanie dzieci o godz. 15.00, Modlitwa różańcowa w intencji wychowawców seminaryjnych i zakonnych o godz. 17.00, Godzinki do Miłosierdzia Bożego w intencji chorych kapłanów, misjonarzy i osób zakonnych o godz. 17.30, Msza święta w intencji nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych z naszej parafii o godz. 18.00.

9. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. We wtorki i czwartki kazania maryjne głoszą klerycy z naszego Seminarium Duchownego.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” miedzy innymi artykuł: Siła łagodności i Strach przed igłą oraz informacje z życia naszej diecezji.

11. Kolejne dwie grupy dzieci przystąpią do I komunii świętej, w sobotę 15 maja na Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00. Próba dla obu tych grup we wtorek o godz. 16.30, a spowiedź w piątek o godz. 16.30.

12. Dziękujemy dzieciom I komunijnym wszystkich grup i ich rodzicom za dar ołtarza w kwocie 4170 zł. Zostały zamówione cztery wysokie lichtarze na świece, które ubogacą wystrój prezbiterium i będą służyć szczególnie w czasie świat i uroczystości.

13. W tygodniu odeszli do wieczności:
+ Czesława Purkop, lat 88, z ul. Betonowej
+ Czesława Kaczyńska, lat 97, z ul. Betonowej
+ Jerzy Jędras, lat 70, z ul. Betonowej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00 na cmentarzu w Białych Błotach
+ Józef Łygan, lat 89, z ul. Baryckiej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.15 na cmentarzu w Białych Błotach
+ Józef Zakurzewski, lat 75, z ul. Cukierniczej, którego pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 12.00 na cmentarzu w Białych Błotach.