II Niedziela Wielkiego Postu
28 lutego 2021 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę elektroniczną, która ustawiona jest pod chórem i ofiary złożone na tacę tradycyjną do koszyków zwieszonych przy wyjściach z kościoła.

2. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarczo- duszpasterskie w kwocie 550 zł., które w minionym tygodniu zostały złożone w kancelarii oraz wpłynęły na konto parafii.

3. Dziękujemy państwu Iwonie i Jerzemu Kasprzakom z ul. Dalekiej za ofiarowanie kolejnego obrazu do naszej świątyni, tym razem z kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Obraz zostanie powieszony po beatyfikacji, obok świętego Jana Pawła II.

4. Witamy w naszej parafii księdza dra Jerzego Jastrzębskiego, który jest członkiem Komisji Teologiczno – Historycznej Komitetu Organizacyjnego Archidiecezji Warszawskiej do spraw beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego .i poprowadzi nasze parafialne rekolekcje o temacie: Stefan Kardynał Wyszyński- inspiracje dla Kościoła, parafii i rodziny. Ksiądz Jerzy jest także moim kolegą ze studiów doktoranckich. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 i 18.00.

5. Przy stoliku pod chórem ojciec rekolekcjonista rozprowadza swoje książki i płyty.

6. Natomiast spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży- kandydatów do bierzmowania z klas VII w poniedziałek o godz. 19.00, klas VIII we wtorek o godz. 19.00, klas I szkół średnich i zawodowych w środę o godz. 19.00.

7. Specjalne nabożeństwo różańcowe pod płaszczem Matki Bożej z Guadalupe w środę o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, szczególnie członków Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy świętej spotkanie w salce przy zakrystii zelatorów pierwszej, drugiej i trzeciej Róży Różańcowej i nowych osób, które chciałyby wstąpić do Żywego Różańca.

8. Okazja do spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą świętą a w środę od godz. 17.00-18.00.

9. Zachęcamy do zapoznania się z wystawą poświęconą Prymasowi Tysiąclecia, którą przywiózł do naszej parafii ojciec rekolekcjonista./p>

10. W tygodniu w liturgii czcimy szczególnych patronów: św. Kazimierza Królewicza w czwartek, jest to dzień odpustu w parafii Łochowo i Kruszyn, w naszym dekanacie.

11. I środa miesiąca: po Mszy św. modlitwy do św. Józefa i o dobrą śmierć po Mszy św. o godz. 18.00.

12. I czwartek miesiąca: zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.30. Nabożeństwo Eucharystyczne do Chrystusa Dobrego Pasterza oraz modlitwy o powołania.

13. I piątek miesiąca: nabożeństwo wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30 - 18.00.

14. I sobota miesiąca: modlitwa różańcowa o godz. 7.30, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i katecheza po Mszy św. o godz. 8.00.

15. Odwiedziny chorych w sobotę do południa, ale tylko tych osób, które zgłoszą taką potrzebę.

16. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00, 18.30 i 19.30.

17. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym głoszonym przez kleryka naszego Seminarium Duchownego w niedzielę o godz. 17.15. Uczestnictwo w tych nabożeństwach przynależy do procesu przygotowania dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania.

18. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się w środę 3 marca o godz. 20.00. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu i uzyskane środki finansowe, zostaną przekazane na cele misyjne. Zużyty sprzęt można złożyć na placu, przy bocznym wejściu do kościoła od strony przedszkola, obok stojącego kontenera na ubrania, do środy do godz. 20.00.

19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” miedzy innymi artykuł: Życie do wsparcia i Młodzież w kryzysie psychologicznym oraz informacje z życia naszej diecezji. Dołączony jest modlitewnik na marzec.

20. Dzisiaj po Mszy świętej zbiórka do puszek na wielkopostną jałmużnę dla misjonarzy.

21. Za tydzień w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00-17.00.

22. Zespół Szkół Katolickich – Pomnik Jana Pawła II ogłasza drzwi otwarte, które odbędą się 13 i 20 marca od godz. 12.00-15.00. Informacje szczegółowe w gablocie.

23. Rekolekcje dla środowisk twórczych i akademickich odbędą się od 7 do 10 marca w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

24. Krajowa Izba Kominiarzy prowadzi akcję Czujka na straży i przypomina o kontroli przewodów kominowych i wentylacyjnych.

25. W tygodniu odeszli do wieczności:
+ Teresa Mikolajczyk, lat 81, z ul. Czahary
+ Andrzej Kowalewski, lat 58, z ul. Czwartaków