II Niedziela Zwykła
17 stycznia 2021 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę elektroniczną, która ustawiona jest pod chórem i ofiary złożone na tacę tradycyjną do koszyków zwieszonych przy wyjściach z kościoła.

2. Dziękujemy za ofiary w kwocie 600 zł. na cele gospodarczo -duszpasterskie, które w minionym tygodniu zostały złożone w kancelarii i wpłynęły na konto parafii od kilku rodzin.

3. W tygodniu w liturgii czcimy szczególnych patronów: św. Józefa Pelczara we wtorek, św. Agnieszkę w czwartek.

4. Tydzień modlitw o jedność chrześcijan będzie trwać od 18 do 25 stycznia.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W "Przewodniku katolickim" miedzy innymi artykuł: Gigant ducha i działania i Kolędowe nawrócenie oraz informacje z życia naszej diecezji.

6. Ze względu na trwającą pandemię, nie będzie odwiedzin duszpasterskich w domach. Przez trzy tygodnie, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.

7. Po Mszy świętej udzielimy kolędowego błogosławieństwa, rodzina otrzyma kolędowy obrazek z modlitwą, a po powrocie do domu prosimy ustawić na sole krzyż, zapalić świece, odmówić modlitwę z obrazka i pokropić mieszkanie wodą pobłogosławioną, którą można napełnić z naczynia stojącego pod chórem.

8. Plan kolędy został wywieszony w gablocie i jest umieszczony na stronie internetowej.