Baner parafii w Białych Błotach

XI Niedziela zwykła
13 czerwca 2021 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę elektroniczną, która ustawiona jest pod chórem i ofiary złożone na tacę tradycyjną do koszyków zwieszonych przy wyjściach z kościoła.

2. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarczo- duszpasterskie, które w minionym tygodniu zostały złożone w kancelarii oraz wpłynęły na konto parafii: 200 zł. od rodziny z ul. Cukierniczej.

3. Dziękujemy za udział w procesji w oktawie Bożego Ciała, dziewczynkom za sypanie kwiatów, wspólnotom za feretrony i chorągwie a panom za niesienie baldachimu.

4. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W tygodniu w liturgii czcimy szczególnych patronów: bł. Biskupa Michała Kozala patrona naszej diecezji w poniedziałek, św. Alberta Chmielowskiego w czwartek.

6. Młodzież klas I szkół średnich i zawodowych, która uczestniczyła w trzyletniej formacji przystąpi do bierzmowania 24 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00. Osoby, które nie uczestniczyły w sobotnim spotkaniu organizacyjnym proszone są o osobisty kontakt z księdzem proboszczem.

7. Od lipca powracamy do stałych godzin nabożeństw. Tym samym od pierwszej niedzieli lipca nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

8. Kolejny parafialny rajd rowerowy odbędzie się w niedzielę 20 czerwca, tym razem do Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach. Zapisy po Mszy świętej i w tygodniu w kancelarii parafialnej.

9. Wraz z parafią pw. Krzyża Świętego z Bydgoszczy organizujemy samolotową pielgrzymkę do Fatimy (Portugalia) i Santiago de Compostela (Hiszpania) w terminie od 13 do 20 września. Spotkanie organizacyjne 15 czerwca o godz. 18.30. Wstępne zapisy po każdej Mszy świętej w kancelarii parafialnej.

10. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi nabór na studia magisterskie teologiczne, dwuletnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne i roczne podyplomowe katechezy przedszkolnej. Rozpoczął się także nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy. Informacje szczegółowe w gablocie.

11. Trwa nabór do Studium Organistowskiego Diecezji Bydgoskiej. Informacje szczegółowe w gablocie.

12. Klub Motocyklowy Fenix MC Poland zaprasza na zbiórkę krwi pt. MOTO KREW, która odbędzie się w sobotę, 19 czerwca na Starym Rynku w Bydgoszczy w godz. od 9.00 do 15.00. W programie występy artystyczne a każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy upominek i weźmie udział w losowaniu nagrody głównej - telewizora.

13. Za dwa tygodnie po każdej Mszy świętej Parafialny Zespół Caritas z Murowańca będzie zbierał ofiary na ratowanie życia małej Amelki, mieszkającej wcześniej w Murowańcu a obecnie zamieszkującej na terenie naszej parafii. Amelka urodziła się w 2018 w 25 tygodniu ciąży. Zdiagnozowano u niej skrajne wcześniactwo oraz niską masę urodzeniową i niewydolność oddechową, wrodzone zapalenie płuc, martwicze zapalenie jelit, bakteryjne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Obecnie nie mówi, nie chodzi a nawet nie siedzi. Nie przyjmuje płynów. Paraliż lewej strony ciała spowodował znaczne niedowidzenie na jedno oko. To dla niej powstała specjalna podgrupa zadaniowa „Caritas dla AMELKI”. Jest to zespół wolontariuszy, którzy objęli dziewczynkę precyzyjną opieką począwszy od diagnozowania dziecka przez wybitnych specjalistów, leczenie, rehabilitację i specjalne odżywianie. Można też wesprzeć niniejsze dzieło wpłacając na konto Zespołu Caritas z Murowańca z dopiskiem DLA AMELKI. Informacje szczegółowe w gablocie.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” między innymi artykuł: Inaczej już jest -rozmowy o Kościele i Liturgia powinna jednoczyć oraz informacje z życia naszej diecezji.

15. W tygodniu odeszła do wieczności:
+ Barbara Rybka, lat 77, z ul. Jantarowej