Baner parafii w Białych Błotach

XXVIII Niedziela zwykła
10 października 2021 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę elektroniczną, która ustawiona jest pod chórem i ofiary złożone na tacę tradycyjną do koszyków zawieszonych przy wyjściach z kościoła.

2. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarczo- duszpasterskie, które w minionym tygodniu zostały złożone w kancelarii oraz wpłynęły na konto parafii od rodzin: 500 zł. z ul. Cynowej, 200 zł. z ul Pieszej, 100 zł. z ul. Betonowej i Chlebowej.

3. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszy św. zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla biednej młodzieży z terenów wiejskich w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przez dwa tygodnie można w naszej świątyni obejrzeć wystawę najpiękniejszych i najciekawszych zdjęć z pontyfikatu papieża św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. Wystawa została przygotowana pod patronatem Fundacji Jana Pawła II w Rzymie i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tytuł wystaw: „Na skrzydłach Miłości”. Pod chórem wyłożone są także foldery, które można zabrać do domu. Wystawę oglądamy z dwóch stron. Do wyboru zdjęć na wystawę zostali zaangażowani młodzi ludzie z 34 krajów ze wszystkich kontynentów. Zapraszamy do obejrzenia niniejszej wystawy, która będzie również prezentowana poza granicami Polski.

4. Dzisiaj po Mszy świętej 20 minutowa katecheza z wykorzystaniem multimediów. Tym razem o chrzcie świętym.

5. W tygodniu w liturgii czcimy szczególnych patronów: bł. Honorata Koźmińskiego w środę, św. Teresę od Jezusa w piątek, św. Jadwigę Śląską w sobotę.

6. Nabożeństwo fatimskie w środę o godz. 20.00.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” miedzy innymi artykuł: Ćwiczenie rozmowy kilka myśli o synodalności i Po pierwsze wrażliwość o wsparciu rodzicom, którzy utracili dziecko oraz informacje z życia naszej diecezji.

8. Modlitwa różańcowa w październiku codziennie o godz. 17.30. Uczestniczą w niej według podanego harmonogramu dzieci I komunijne i kandydaci do bierzmowania.

9. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla rodziców wszystkich kandydatów do bierzmowania i złożenie deklaracji przez kandydatów z kasy VII rozpoczynających formację.

10. Formularze na wypominki- modlitwy za zmarłych w oktawie Wszystkich Świętych wyłożone są na stoliku pod chórem. Można wpisać także konkretny dzień do odczytania od 2 do 8 listopada. Wypełnione formularze składamy w zakrystii albo kancelarii parafialnej.

11. Ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza za inaugurację Synodalność w Diecezji Bydgoskiej, która odbędzie się 16 października o godz. 18.00 w katedrze bydgoskiej.

12. Diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 24 października o godz. 11.00 w katedrze bydgoskiej pod przewodnictwem biskupa ordynariusza.

13. Diecezjalne katechezy biblijne pt. „Na drogach z Szymonem Piotrem” rozpoczną się 14 października o godz. 19.00 w parafii pw. św. Antoniego w Bydgoszczy.

14. Katechezy dla narzeczonych odbędą się 15 i 16 października o godz. 17.00 w parafii pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy.

15. Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się 15 października, rozpocznie się o godz. 16.00 modlitwą przygotowaną przez rodziców po stracie dziecka przy grobie dziecka utraconego na cmentarzu przy ul. Wiślanej, a o godz. 18.30 Msza św. w parafii pw. św. Jadwigi w Bydgoszczy.

16. Spotkanie dla małżonków przeżywających kryzys 21 października o godz. 18.00 w parafii pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy.

17. W tygodniu odszedł do wieczności:
+ Ryszard Dietrich, lat 75, z ul. Przemysłowej, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.30 na cmentarzu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy Ludwikowie.