I Niedziela adwentu
29 listopada 2020 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę elektroniczną, która ustawiona jest pod chórem i ofiary złożone na tacę tradycyjną do koszyków zwieszonych przy wyjściach z kościoła.

2. Dziękujemy za ofiary w kwocie 2380 zł. na cele gospodarczo -duszpasterskie, które wpłynęły na konto parafii od kilkunastu rodzin.

3. Staraliśmy się dostarczyć do wszystkich opłatek. Jeżeli zdarzyło się, że list do kogoś nie został doręczony, gdyż przy jakimś domu nie było skrzynki na listy, albo była zbyt mała i nie można było włożyć do niej koperty z opłatkiem lub trudno było znaleźć wejście na posesję, prosimy o kontakt telefoniczny z parafią, a w najbliższych dniach opłatek zostanie dostarczony. Jeżeli ktoś chciałby dodatkowo opłatki celem wysłania bliskim albo na spotkania przedświąteczne może zgłosić się do zakrystii.

4. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: Zgromadzeni na świętej wieczerzy.

5. Okazja do spowiedzi w ciągu tygodnia i w niedzielę 30 minut przed każdą Mszą świętą. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni adwentu.

6. Nieszpory maryjne w niedziele adwentu o godz. 17.30.

7. Roraty w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00, a we wtorek i czwartek o godz. 7.00.

8. Świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć w zakrystii, duże w cenie 15 zł, małe w cenie 6 zł.

9. W tygodniu czcimy szczególnych patronów: św. Andrzeja Apostola w poniedziałek, św. Franciszka Ksawerego w czwartek.

10. Informujemy że do 1 stycznia włącznie Msza święta będzie sprawowana w niedzielę o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 18.00. Tak będzie również 25 grudnia w Boże Narodzenie, 26 grudnia we wspomnienie św. Szczepana i 1 stycznia w Nowy Rok. Pasterka o godz. 22.00 i o północy.

11. I środa miesiąca: po Mszy św. modlitwy do św. Józefa i o dobrą śmierć po Mszy św. o godz. 18.00.

12. I czwartek miesiąca: zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.30. Nabożeństwo Eucharystyczne do Chrystusa Dobrego Pasterza oraz modlitwy o powołania.

13. I piątek miesiąca: nabożeństwo wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30 - 18.00.

14. I sobota miesiąca: modlitwa różańcowa o godz. 7.30, nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i katecheza po Mszy św. o godz. 8.00.

15. Odwiedziny chorych w sobotę do południa, ale tylko tych osób, które zgłoszą taką potrzebę.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W "Przewodniku katolickim" między innymi artykuł: Świętość Jana Pawła II broni się skutecznie i W nocy naszej samotności oraz informacje z życia naszej diecezji. Dołączony jest modlitewnik na grudzień.

17. Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Bydgoskiej za aprobatą księdza biskupa zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą: "Tak dla rodziny, nie dla gender". Jeżeli ktoś chciałby się pod tym projektem podpisać, może to zrobić w kancelarii parafialnej, potrzebny jest numer PESEL.

18. Adwentowe rekolekcje dla młodych w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w kościele ojców jezuitów w Bydgoszczy.

19. Za tydzień Dzień Modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

20. W tygodniu odeszli do wieczności:
+ Zygmunt Rejus, lat 59, z ul. Czahary
+ Marianna Ochwat, lat 66, z ul. Czekoladowej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 na cmentarzu w Białych Błotach