Baner parafii w Białych Błotach

V Niedziela Wielkanocna Pańskiego
15 maja 2022 r.

1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę elektroniczną, która ustawiona jest pod chórem i ofiary złożone na tacę tradycyjną do koszyków zawieszonych przy wyjściach z kościoła.

2. Dziękujemy za ofiary na cele gospodarczo- duszpasterskie, które w minionym tygodniu zostały złożone w kancelarii oraz wpłynęły na konto parafii od rodzin: 500 zł. z ul. Centralnej, 200 zł. z ul. Betonowej i Azalowej, 100 zł. z ul. Dalekiej.

3. Dziękujemy za ofiary na rzecz gości i pomoc rodzinom, które otrzymały schronienie na plebanii: 200 zł. z ul. Azalowej i Chudoby, 150 zł. z ul. Dalekiej, 100 zł. z poza parafii.

4. Dziękujemy Administracji cmentarza komunalnego w Białych Błotach za zgodę i montaż tabernakulum w kaplicy cmentarnej. Ksiądz biskup wyraził zgodę na przechowywanie w nim na stałe Najświętszego Sakramentu.

5. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza, jakim jest kielich mszalny, który dzisiaj po raz pierwszy został użyty w czasie tej uroczystości.

6. W tygodniu w liturgii czcimy szczególnych patronów: święto św. Andrzeja Boboli w poniedziałek.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” między innymi artykuł: Braterstwo z tym obcym i Czego możemy oczekiwać od papieża? oraz informacje z życia naszej diecezji.

8. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.30 w kościele.

9. Dziękujemy za przygotowanie nabożeństwa majowego w plenerze przy ul. Miłej 3. Dzisiaj spotykamy się o godz. 20.00 przy ul. Hippicznej 12, a za tydzień przy ul. Betonowej bloki.

10. Koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia z okazji urodzin św. Jana Pawła II, odbędzie się 18 maja o godz. 19.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.

11. Za tydzień w parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Bydgoszczy Fordonie zostanie ustanowione Sanktuarium św. Rity. Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczyć ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk. Msza św. będzie transmitowana przez TVP POLONIA. Informacje szczegółowe dotyczące wydarzeń towarzyszących w gablocie.

12. V Forum Charyzmatyczne Strumień łaski odbędzie się od 27-28 maja w parafii Ducha Świętego w Bydgoszczy. Informacje szczegółowe w gablocie.

13. Przez cały maj trwają majowe koncerty z różą w katedrze bydgoskiej.

14. Warsztaty Muzyki Liturgicznej odbędą się od 3 do 5 czerwca w Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy. Informacje szczegółowe w gablocie.

15. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Aquaparku proszone są o dostarczenie podpisanej deklaracji i dokonanie opłaty za bilet wstępu. Informacje u ks. Roberta.

16. Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w przedziale wiekowym 50 do 69 lat odbędą się 3 czerwca w podstawionym mammobusie przy ul. Szubińskiej 7. Należy wcześniej zarejestrować się na wizytę. Informacje szczegółowe z numerem telefonu do rejestracji w gablocie.

17. W tygodniu odszedł do wieczności:
+ Ryszard Kloska, lat 75, z ul. Duńskiej.