Ogłoszenia parafialne


XXX Niedziela zwykła
25 października 2020 r.


1. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę elektroniczną, która ustawiona jest pod chórem i ofiary złożone na tacę tradycyjną do koszyków zwieszonych przy wyjściach z kościoła.

2. Dziękujemy diakonowi Godfredowi za wygłoszoną homilię. Po Mszy świętej, nasz gość będzie rozprowadzać pod chórem różańce misyjne i czasopismo „Misjonarz”. To okazja, aby wesprzeć darem serca jego posługę misyjną.

3. Przy każdym z wejść w świątyni został zamontowany automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk. Nie trzeba niczego przyciskać, wystarczy podłożyć od dołu dłoń, a środek do dezynfekcji wycieknie automatycznie. Natomiast dozownik mechaniczny do dezynfekcji ustawiony jest pod chórem.

4. W trosce o zdrowie własne i innych osób, prosimy o zachowanie zaleceń sanepidu i kierowanie się roztropnością. Przypominamy, że uczestnicy liturgii powinni zasłaniać twarz maseczką.

5. Pragniemy w obecnym czasie zagrożenia pandemicznego, stworzyć w parafii grupę wsparcia dla seniorów mieszkających samotnie. Osoby, które w razie konieczności mogłyby takim osobom pomóc w zrobieniu zakupów, środków higienicznych czy leków, proszone są o zgłoszenie swojej gotowości w kancelarii.

6. Seniorzy mieszkający samotnie, a pozostające w domu, jeżeli potrzebują pomocy, proszone są o zgłoszenie się telefoniczne do parafii. Prosimy także w ramach sąsiedzkiej troski o rozejrzenie się, czy obok, na tej samej ulicy, ktoś nie potrzebuje naszej pomocy.

7. Warsztaty z języka niemieckiego, hiszpańskiego i angielskiego prowadzone w świetlicy parafialnej będą odbywać się od poniedziałku zdalnie- online. Osoby, z którymi nie skontaktował się jeszcze nauczyciel prowadzący prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.

8. W tygodniu czcimy szczególnych patronów: św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza w środę.

9. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 8.30 do 18.00.

10. Na stoliku pod chórem oraz w kancelarii wyłożone są formularze na modlitwy za zmarłych, które będą czytane w oktawie Wszystkich Świętych od 2 do 8 listopada po Mszy św. o godz. 18.00. Przy wypisywaniu zmarłych można podać datę do odczytania.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do „Przewodnika katolickiego” dołączony jest modlitewnik na listopad oraz informacje z życia naszej diecezji.

12. Dodatkowa okazja do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych w sobotę od godz. 17.00-18.00. Przypominamy, że spowiadamy codziennie 30 minut przed każdą mszą świętą. Można także na spowiedź indywidualnie umówić się telefonicznie.

13. Listopadowy czas, to szczególna pamięć o zmarłych. Ze względu na pandemię i liczbę nowych zachorowań, zachęcamy, aby nasze odwiedziny mogił zmarłych rozłożyć w czasie, tak aby 1 listopada nie tworzyć tłumów w jednym miejscu. Pamiętajmy o tym, abyśmy odwiedzając cmentarze i modląc się za zmarłych, nie przyczyniali się do zwiększenia zachorowań w czasie trwającej pandemii. Naszą modlitwą możemy towarzyszyć zmarłym, niezależnie od tego czy fizycznie, będziemy w tym dniu na cmentarzu. Apelujemy, aby seniorzy pozostali w domach i tam trwali na modlitwie.

14. Zgodnie z dekretem wydanym przez Penitencjarię Apostolską, w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać nie tylko przez oktawę ośmiu pierwszych dni listopada, ale przez cały miesiąc. Osoby starsze, chore i ci którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, mogą także uzyskać odpust zupełny, pod warunkiem, że duchowo dołączą się do wszystkich pozostałych wiernych.

15. 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msza święta w kościele o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 14.00 (dodatkowa w tym dniu), 16.00 (dodatkowa w tym dniu) i 18.00. W tym dniu na cmentarzu nie będzie Mszy św. i procesji.

16. Od 2 do 8 listopada, procesja na cmentarzu i modlitwa za zmarłych o godz. 16.00.

17. W czasie procesji na cmentarzu, pozostajemy przy grobach swoich bliskich. W procesji będzie szła tylko służba liturgiczna, natomiast pozostali wierni w tym czasie będą się modlić, pozostając przy grobach swoich bliskich.

18. Parafia pw. św. Łukasza i św. Rity w Bydgoszczy - Fordonie organizuje w sobotę „Noc świętych”. Rozpoczęcie o godz. 12.00 a zakończenie o północy, podczas której odbędzie się procesja modlitewna z relikwiami świętych. W tym roku głównymi patronami będą bł. Carlo Acutis, bł. Anna Kolesarova i bł. Marianna Biernacka.

19. Istnieje aplikacja teofania, za pomocą której można będąc w podróży zlokalizować parafię i godziny nabożeństw. Informacje szczegółowe w gablocie.

20. W tygodniu odeszli do wieczności:
+ Stanisława Burzyńska, lat 88, z ul. Bagatela
+ Irena Sitarz, lat 91, z ul. Zeusa, której pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 14.00 na cmentarzu w Białych Błotach.
+ bp. Bogdan Wojtuś, lat 83, biskup senior z Gniezna, który przed laty wizytował naszą parafię i dokonał poświęcenia świątyni.