Nabożeństwa

„Liturgia i pobożność ludowa są dwiema formami kultu i powinny pozostawać we wzajemnej i owocnej relacji; w każdym przypadku liturgia musi stanowić punkt odniesienia, żeby wyraźnie i z roztropnością „ukierunkować ducha modlitwy i życia charyzmatycznego” przejawiającego się w pobożności ludowej. Pobożność ludowa natomiast, ze swymi symbolicznymi i wyrazistymi wartościami, może przyczynić się do skutecznej inkulturacji liturgii i pozytywnie wpływać na jej twórczy dynamizm" (Dyrektorium o pobożności ludowej i liturgii. Zasady i wskazania, n. 58).

Nabożeństwa stałe:

Poniedziałek - modlitwy za wstawiennictwem św. O. Pio po Mszy św. o godz. 18:00.
Wtorek - modlitwy za wstawiennictwem bł. Marii Karłowskiej po Mszy św. o godz. 18:00.
Środa - Msza św. w intencjach Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, Nowenna po Mszy św. Intencje na nowennę można zgłaszać w kancelarii parafialnej.
Czwartek - nabożeństwo Eucharystyczne z medytacją: Radosne spotkanie z Panem o godz. 17:30
Piątek - Godzinki do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.
Piątek - Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 18:00.
Niedziela - Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, o godz. 7:30.
I środa miesiąca - modlitwy za wstawiennictwem Świętego Józefa po Mszy św. o godz. 18:00.
I czwartek miesiąca - zmiana tajemnic, godz. 17:30. Nabożeństwo eucharystyczne do Chrystusa Dobrego Pasterza i modlitwy o powołania po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź w I piątek miesiąca, od godz. 7:30-8:00 i od godz. 16:30-18:00.
I piątek miesiąca - nabożeństwo wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.
I sobotamiesiąca - nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 8.00.
Odwiedziny chorych i starszych - I sobota miesiąca do południa.
1 listopada - Msza św. i procesja na cmentarzu, o godz. 12:00.
2 listopada - Msza św. i procesja na cmentarzu, godz. 15:00. Modlitwa w intencji zmarłych i procesja na cmentarzu od 2 do 8 XI, godz. 16:00.
Wieczysta adoracja:7 marca, 29 października (od godz. 8:30- 18:00).

Nabożeństwa okresowe:

Różaniec (październik) - codziennie o godz. 17:30.
Roraty w Adwencie wtorek i czwartek o godz. 7:00, a w poniedziałek, środę i piątek godz. 18:00. Nieszpory Maryjne w niedziele Adwentu, o godz. 17:30.
Droga krzyżowa (piątki Wielkiego Postu) - dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych o godz. 18:30 dla młodzieży o godz. 19:30.
Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym (niedziele Wielkiego Postu) - o godz. 17:15.
Majowe - po Mszy św. o godz. 18:00.
Czerwcowe - po Mszy św. o godz. 18:00.
Modlitwy za osoby uzależnione (sierpniowe poniedziałki) po Mszy św. o godz. 18.00.
Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia od Wielkiego Piątku po każdej Mszy św.
Nowenna do Chrystusa Dobrego Pasterza (od piątku po II niedzieli wielkanocnej do soboty przed Odpustem (IV niedziela wielkanocna), po każdej Mszy św.
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego od piątku VI Niedzieli Wielkanocnej po każdej Mszy św.
Nabożeństwo fatimskie od maja do października, każdego 13 dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 20:00.
Wypominki - od 2 do 8 XI po Mszy św. o godz. 18:00.