» Formacja religijna dorosłych

IV Niedziela Wielkanocna

12 maja 2019

1.      Dziękujemy za ofiarę na okna: 500 zł. d rodziny z ulicy Jaracza, 150 zł. od rodziny z ul. Cedrowej, 100 zł. od rodziny z ul. Konwaliowej, z ul. Cukrowej i  z ul. Ludowej.

2.      Rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie w kościele.

3.      W tygodniu czcimy szczególnych patronów: św. Macieja we wtorek, św. Andrzeja Bobolę w czwartek.

4.      Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

5.      Nabożeństwo fatimskie z procesją przy kościele w poniedziałek o godz. 20.00.

6.      Uroczystość I Komunii świętej za tydzień o godz. 10.00. Wiernych, którzy mają zwyczaj przychodzić na Mszę św. o tej godzinie, prosimy w miarę możliwości wybranie innej godziny, ze względu na gości, którzy licznie przyjadą.

7.      Próby liturgiczne dla dzieci I komunijnych w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 16.30-17.30.

8.      Spowiedź dla dzieci I Komunijnych w sobotę o godz. 10.00. Okazja do spowiedzi dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 17.00.

9.      Zachęcamy do modlitwy przy Ikonie Maryi Matki Bożej Pięknej Miłości w naszych rodzinach. W zakrystii można wpisać się na listę na maj.

10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” między innymi artykuł: Franciszek w krzywym zwierciadle, co o papieżu myśli się w Polsce i Kleryk bez lukru o życiu i formacji seminaryjnej oraz informacje z życia naszej Diecezji.

11.  Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sandomierza, Lwowa, Zamościa i Kazimierza Dolnego. Termin 27-30 czerwca (od czwartku do niedzieli), koszt 650 zł. Zapisy w kancelarii.

12.  Za tydzień taca na cele gospodarczo-inwestycyjne.

13.  Ksiądz biskup zaprasza na wykład pani profesor dr hab. Zofii Konaszkiewicz na temat: Człowiek w poszukiwaniu sensu - wokół logoterapii Victora Frankla, który odbędzie się 21 maja o godz. 1900 w auli Wyższego Seminarium Duchownego. Prelegentka prowadzi działalność artystyczną i literacką, napisała 190 pieśni religijnych miedzy innymi: Matka, która wszystko rozumie i Zbawienie przyszło przez krzyż. Obszarem jej zainteresowań są także problemy wychowania chrześcijańskiego.

14.  Dyrekcja Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy zaprasza do obejrzenia wystawy: Wolność jest w nas. Kościół katolicki w PRL Zostanie zaprezentowana rola uroczystości kościelnych w budowaniu jedności narodowej, wspomnienie pielgrzymki św. Jana Pawła II do Bydgoszczy oraz męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

15.   W tygodniu odszedł do wieczności: + Jerzy Grzywiński, lat 69, z ul. Barwinkowej.