Niedziela Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2019

1. Dziękujemy za udział w spotkaniu świąteczno -kolędowym wspólnot naszej parafii i osób samotnych. Dziękujemy z przyniesione ciasto.
  2. Dziękujemy z włączenie się w zbiórkę dla osób bezdomnych. W tygodniu zawieźliśmy do noclegowni w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 15 kartonów środków higieny osobistej i 12 kartonów bielizny zimowej.
  3. Spotkanie Koła Biblijnego w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Przez najbliższe miesiące będziemy poznawać nauczanie i podróże apostolskie św. Pawła. Zapraszamy także osoby, które dotychczas nie uczestniczyły w spotkaniach. W zakrystii można odebrać materiały formacyjne z ostatniego spotkania.
  4. W tygodniu czcimy szczególnych patronów: św. Antoniego opata w piątek.
  5. Odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. W ciągu tygodnia od godz. 15.00, w soboty od godz. 11.00. Gdyby ktoś w danym dniu wracał później z pracy może na danej ulicy odszukać księdza albo ministrantów i poprosić, aby kolęda odbyła się na końcu dnia odwiedzin przy danej ulicy. Plan kolęd wywieszony jest w gablocie, umieszczony na stronie internetowej. Msze św. w dni powszednie w czasie kolędy o godz. 8.00 i 18.00.
  6. Wodę pobłogosławioną do pokropienia mieszkań można zabrać z kościoła z naczynia ustawionego pod chórem.
  7. Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna tylko w soboty i bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedziele oraz w dni powszednie tylko po Mszy św. o godz. 8.00.
  8. Tydzień modlitw o jedność chrześcijan od 18 do 25 stycznia.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” miedzy innymi artykuł: Kim jest anioł? i Czy musimy się bać ekolog izmu? oraz wydarzenia z życia naszej diecezji.
  10. Ks. Biskup Jan Tyrawa, Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza na obchody upamiętniające stulecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Świętowanie rozpocznie się Mszą świętą w Katedrze Bydgoskiej 20 stycznia o godzinie 18.00. Po Mszy św. udamy się do Domu Polskiego, gdzie zostanie wygłoszony wykład prof. dr hab. Remigiusza Pośpiecha „Muzyka jako nośnik tradycji religijnej i kulturowej. Na przykładzie twórczości Józefa Elsnera i Stanisława Moniuszki”. Całość zakończy się koncertem pieśni patriotycznych i kolęd Chóru „Akolada”, będącym muzyczną ilustracją bogatej historii naszego miasta. Niech dzięki naszej modlitwie Boża Opatrzność przyniesie pokój i pojednanie ludziom dobrej woli, niech przyniesie radość i uzdolni nas wszystkich do mądrego wykorzystania daru wolności.
  11. Diecezjalna Diakonia Liturgiczna Ruchu Światło-Życie i Domowy Kościół Diecezji Bydgoskiej zaprasza małżeństwa do udziału w Wielkopostnych Dniach Skupienia, których tematem będą główne prawdy wiary, wyrażane i przekazywane poprzez liturgię Kościoła. Spotkania odbędą się w dniach 20-22 marca 2020 r. w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy. Informacje szczegółowe w gablocie.
  12. Za tydzień III niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
  13. W tygodniu odszedł do wieczności:
+ Henryk Stypczyński, lat 78, z ul. Hippicznej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00 na cmentarzu w Białych Błotach