Aktualności
  Parafia
  » Nasza Parafia
  » Msze święte
  » Spowiedź święta
  » Nabożeństwa
  » Błogosławieństwa
  » Adoracja Najświętszego
     Sakramentu
  » Historia Parafii
  » Foto - Galeria
  » Kancelaria Parafialna
  » Kapłani
  » Grupy Parafialne
  » Poradnictwo rodzinne
  » Dojazd
 
 
  » Parafie w Dekanacie
     Białe Błota


  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2019

 1. Dziękujemy za udział w spotkaniu świąteczno -kolędowym wspólnot naszej parafii i osób samotnych. Dziękujemy z przyniesione ciasto.
 2. Dziękujemy z włączenie się w zbiórkę dla osób bezdomnych. W tygodniu zawieźliśmy do noclegowni w Bydgoszczy przy ul. Fordońskiej 15 kartonów środków higieny osobistej i 12 kartonów bielizny zimowej.
 3. Spotkanie Koła Biblijnego w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Przez najbliższe miesiące będziemy poznawać nauczanie i podróże apostolskie św. Pawła. Zapraszamy także osoby, które dotychczas nie uczestniczyły w spotkaniach. W zakrystii można odebrać materiały formacyjne z ostatniego spotkania.
 4. W tygodniu czcimy szczególnych patronów: św. Antoniego opata w piątek.
 5. Odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. W ciągu tygodnia od godz. 15.00, w soboty od godz. 11.00. Gdyby ktoś w danym dniu wracał później z pracy może na danej ulicy odszukać księdza albo ministrantów i poprosić, aby kolęda odbyła się na końcu dnia odwiedzin przy danej ulicy. Plan kolęd wywieszony jest w gablocie, umieszczony na stronie internetowej. Msze św. w dni powszednie w czasie kolędy o godz. 8.00 i 18.00.
 6. Wodę pobłogosławioną do pokropienia mieszkań można zabrać z kościoła z naczynia ustawionego pod chórem.
 7. Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna tylko w soboty i bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedziele oraz w dni powszednie tylko po Mszy św. o godz. 8.00.
 8. Tydzień modlitw o jedność chrześcijan od 18 do 25 stycznia.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” miedzy innymi artykuł: Kim jest anioł? i Czy musimy się bać ekolog izmu? oraz wydarzenia z życia naszej diecezji.
 10. Ks. Biskup Jan Tyrawa, Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza na obchody upamiętniające stulecie powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Świętowanie rozpocznie się Mszą świętą w Katedrze Bydgoskiej 20 stycznia o godzinie 18.00. Po Mszy św. udamy się do Domu Polskiego, gdzie zostanie wygłoszony wykład prof. dr hab. Remigiusza Pośpiecha „Muzyka jako nośnik tradycji religijnej i kulturowej. Na przykładzie twórczości Józefa Elsnera i Stanisława Moniuszki”. Całość zakończy się koncertem pieśni patriotycznych i kolęd Chóru „Akolada”, będącym muzyczną ilustracją bogatej historii naszego miasta. Niech dzięki naszej modlitwie Boża Opatrzność przyniesie pokój i pojednanie ludziom dobrej woli, niech przyniesie radość i uzdolni nas wszystkich do mądrego wykorzystania daru wolności.
 11. Diecezjalna Diakonia Liturgiczna Ruchu Światło-Życie i Domowy Kościół Diecezji Bydgoskiej zaprasza małżeństwa do udziału w Wielkopostnych Dniach Skupienia, których tematem będą główne prawdy wiary, wyrażane i przekazywane poprzez liturgię Kościoła. Spotkania odbędą się w dniach 20-22 marca 2020 r. w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy. Informacje szczegółowe w gablocie.
 12. Za tydzień III niedziela miesiąca. Taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 13. W tygodniu odszedł do wieczności:
+ Henryk Stypczyński, lat 78, z ul. Hippicznej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00 na cmentarzu w Białych Błotach
  Kontakt
86-005 Białe Błota,
ul. Czerska 40

tel. 52 381 40 22

e-mail. parafia@bialeblota.info

W sprawach losowych, szczególnie dotyczących odwiedzin chorego i pogrzebu o każdej porze, albo pod numerem telefonu:
881 926 303

konto:

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy
59 8142 1020 0000 3942 2000 0001 
  Sakramenty w Parafii
Valid HTML 4.01 Transitional
Copyright by Pawlikowski
darmowe szablony