» Formacja religijna dorosłych

Niedziela Świętej Rodziny

30 grudnia 2018

Św. Sylwestra i zakończenie roku, Msza św. o godz. 8.00 i 16.00 z nabożeństwem dziękczynno- przebłagalnym (nie będzie Mszy św. o godz. 18.00).

1 stycznia Świętej Bożej Rodzicielki, Msze św. o godz. 10.00, 12.00, 18.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 8.00).

I środa miesiąca: modlitwy do św. Józefa i o dobrą śmierć po Mszy św. o godz. 18.00.

I czwartek miesiąca: zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.30. Po Mszy św. nabożeństwo Eucharystyczne do Chrystusa Dobrego Pasterza i modlitwy o powołania.

I piątek miesiąca: spowiedź od godz. 16.30-18.00. Nabożeństwo wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00.

I sobota miesiąca: nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 8.00.

Odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. W ciągu tygodnia od godz. 16.00, w soboty od godz. 11.00. Plan kolęd wywieszony jest w gablocie, umieszczony na stronie internetowej.

Msze św. w dni powszednie w czasie kolędy o godz. 8.00 i 18.00. W czasie kolędy będziemy rozdawać folder z informacją o Misjach Świętych, które odbędą się w ostatnim tygodniu lutego i Uroczystości Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii, która odbędzie się 2 i 3 marca.

Wodę pobłogosławioną do pokropienia mieszkań można zabrać z kościoła z naczynia ustawionego pod chórem.

Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna tylko w soboty i bezpośrednio po każdej Mszy św. w niedziele oraz w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00.

Za tydzień Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Ofiary zebrane przy tej okazji do puszek przeznaczone będą na cele misyjne. Na Mszy św. o godz. 10.00 wystąpi chór Cantare, a po Mszy św. o godz. 12.00 dzieci ze szkoły podstawowej wystawią jasełka. Po Mszy św. wspólne kolędowanie przy żłóbku dla najmłodszych parafian.

Za tydzień spotkanie świąteczno-kolędowe dla wspólnot działających w naszej parafii oraz osób samotnych o godz. 16.00 w Sali Biesiadnej. Prosimy o przygotowanie ciasta.

Za tydzień w Bydgoszczy po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św. w kościele ojców Jezuitów i przejdzie ulicami: Bernardyńską, Zbożowy Rynek, Toruńską do hali „Łuczniczka”, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie.

Kończymy rok 2018. W ostatnim czasie było robione podsumowanie duszpasterskie i gospodarcze naszej parafii. Teraz chcielibyśmy tylko podać kilka informacji statystycznych. Do I Komunii św. przystąpiło 81 dzieci, sakrament bierzmowania przyjęło 55 osób, było 18 ślubów, 55 chrztów i 54 osoby zmarły. Co miesiąc z komunią świętą odwiedzamy 27 osób starszych i chorych. Dziękujemy za okazywaną pomoc, życzliwość, zrozumienie i osobiste zaangażowanie w życie naszej parafialnej wspólnoty. Za kilka miesięcy pragniemy wymienić pierwszą część okien (te w kolumnach podtrzymujących dach). W planie jest jeszcze jedna inwestycja ale o niej poinformujemy w późniejszym terminie.

W tygodniu odszedł do wieczności:

+ Mieczysław Pilarczyk, lat 83, z ul. Szubińskiej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.30 na cmentarzu w Białych Błotach.