VI Niedziela zwykła

16 stycznia 2020

1. Pragniemy podać do wiadomości naszych parafian sprostowanie dotyczące obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Organizatorzy ustalili termin obchodów na 29 lutego, ale dopiero w ostatnich dniach osoba koordynująca organizację tego wydarzenia zwróciła się bezpośrednio do parafii z prośbą o odprawienie w tym dniu Mszy świętej i udział księdza w uroczystościach. My kapłani mamy w tym dniu obowiązkowe wraz z całym duchowieństwem naszej diecezji, spotkanie z księdzem biskupem. Termin naszego spotkania z biskupem został już ustalony we wrześniu ubiegłego roku i jest dla nas obowiązkowym. Dlatego nieprawdą jest, jakoby księża nie chcieli brać udziału w tej patriotycznej uroczystości.

2. Dziękujemy za ofiary na nowe balustrady na chórze: 300 zł. od rodziny z ul. Boruty i 200 zł od rodziny z ul. Szubińskiej.

3. W czasie kolędy była kierowana bardzo często prośba o haczyki przy ławkach, aby można było powiesić torebkę, parasol czy czapkę. Prośba była uzasadniona i została spełniona. Haczyki zostały założone pod oparciami we wszystkich ławkach.

4. Balustrady na chórze zostaną zamontowane do końca lutego, natomiast na klatkach schodowych do końca marca.

5. Spotkanie Koła Biblijnego w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Poznajemy podróże apostolskie św. Pawła.

6. W tygodniu wspominamy szczególnych patronów: Święto Katedry św. Piotra Apostoła w sobotę.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” między innymi artykuł: Jak odbudować społeczne zaufanie o tworzeniu relacji z Kaplanami i Dom, nie śmieci o Afryce, która staje się prekursorem technicznych rozwiązań oraz artykuły z wydarzeń z życia naszej diecezji.

8. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie. Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, może zgłosić się w kancelarii na termin dodatkowy w sobotę.

9. Komisariat Policji w Białych Błotach ostrzega osoby starsze przed oszustami działającymi metodą na wnuczka albo policjanta. Jednocześnie policja informuje, że prowadząc działania operacyjne nigdy nie prosi o wpłacanie jakichkolwiek pieniędzy.

10. Centrum Medyczne IKAR zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku, 3 marca od godz. 15.30-17.00. Informacje szczegółowe w gablocie.

11. Salezjańska Ogólnokształcąca szkoła muzyczna II stopnia ogłasza nabór na rok 2020/21. Informacje szczegółowe w gablocie.

12. Biuro pielgrzymkowe FRATER organizuje w maju pielgrzymkę autokarową i samolotową do Włoch na 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II i pielgrzymkę autokarową w czerwcu do Warszawy na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Informacje szczegółowe w gablocie.

13. W tygodniu odeszła do wieczności: + Gertruda Krumrich, lat 81, z ul. Duńskiej.