XV Niedziela Zwykła

14 lipca 2019

1.      W tygodniu w liturgii czcimy szczególnych patronów: św. Bonawenturę w poniedziałek, Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel w środę.

2.      Informujemy na prośbę parafian, że do skrzynki pod chórem można składać drobne ofiary, które będą przeznaczane na kwiaty i dekoracje kwiatowe do świątyni.

3.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” między innymi artykuł: Klimat to nasza sprawa o nadciągających zmianach klimatycznych i Ksiądz jest najpierw człowiekiem  o kryzysie życia kapłańskiego oraz informacje z życia naszej Diecezji.

4.      Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w grupie brązowej. Informacje szczegółowe w gablocie. Przy prezbiterium wystawiona jest skrzynka na intencje, które można wypisać i za tydzień albo w tygodniu wrzucić do skrzynki.

W tych intencjach będą codziennie modlić się pątnicy. Gdyby ktoś chciał i mógł wspomóc pielgrzymów materialnie można razem z intencjami złożyć ofiarę.

5.      Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi nabór na studia magisterskie oraz podyplomowe nadające kwalifikacje do nauczania religii w szkołach i przedszkolach. Informacje szczegółowe w gablocie. Trwa także nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej.

6.      Przychodnia IKAR zaprasza na badania w kierunku osteoporozy. Informacje szczegółowe w przychodni.

7.      Za tydzień taca na cele gospodarczo-inwestycyjne.

8.      W tygodniu odeszła do wieczności:

+ Maria Kościelniak, lat 94, z ul. Modrej