Aktualności
  Parafia
  » Nasza Parafia
  » Msze święte
  » Spowiedź święta
  » Nabożeństwa
  » Błogosławieństwa
  » Adoracja Najświętszego
     Sakramentu
  » Historia Parafii
  » Foto - Galeria
  » Kancelaria Parafialna
  » Kapłani
  » Grupy Parafialne
  » Poradnictwo rodzinne
  » Dojazd
 
 
  » Parafie w Dekanacie
     Białe Błota


  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020

 1. Dziękujemy osobom, które w okresie trwającej kwarantanny wsparły naszą parafię materialnie, poprzez ofiary wpłacone na konto parafii, wrzucone do skarbony oraz złożone w zakrystii i kancelarii parafialnej. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę, która wystawiona jest przy wyjściach z kościoła.

 2. Dziękujemy za przywiezienie żywności z magazynów Caritas. Osoby, które złożyły zaświadczenia z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, proszone są o odbiór żywności w środę od godz. 11.00-13.00 z pomieszczenia przy ul. Parkowej 5.

 3. Czas kwarantanny, może stać się okazją, aby poczuć bardziej swoją przynależność do Kościoła, przeżyć osobistą liturgię domową, nauczyć się błogosławić dzieci, chleb, pracę i inne dary Boga, powrócić do modlitwy w domowym zaciszu, odkryć obecność Chrystusa w służbie lekarzy, pielęgniarek, opiekunek społecznych, zagrożonych wirusem czy innych osób, których praca stała się jednocześnie służbą na rzecz społeczeństwa. To okazja, aby w domu częściej czytać Pismo Święte. Zachęcamy do odmawiania Liturgii Godzin: Jutrzni czy Nieszporów, można teksty tej modlitwy odnaleźć na dany dzień w Internecie.

 4. W poniedziałek obchodzimy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

 1. Litania do św. Jana Pawła II i modlitwy za jego wstawiennictwem w niedzielę i w poniedziałek po każdej Mszy świętej.

 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek o godz. 15.00 w kościele.

 3. Włączymy dzwony w poniedziałek o godz. 17.00, w godzinie Urodzin Karola Wojtyły - 100 sekund.

 4. Zachęcamy do śledzenia uroczystości w telewizji i Internecie. Szczegóły wydarzeń na stronie www.diecezja.bydgoszcz.pl oraz www.martyria.pl . Szczegółowy program umieszczony jest także w gablocie.

 5. Prosimy o udekorowanie swoich domów i posesji na ten szczególny dzień.

 1. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” miedzy innymi artykuł: Jak Wojtyła uczył nas rozmawiać i Trudna sztuka krytykowania o tym jak poradzić sobie w sytuacji stresu i kryzysu.

 3. Zachęcamy do codziennej modlitwy w naszych domach modlitwą Anioł Pański w południe, Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i modlitwą różańcową o godz. 20.30 w intencji chorych z powodu epidemii, w intencji służb medycznych i wszystkich, którzy niosą pomoc w okresie kwarantanny. Po każdej Mszy św. śpiewamy w kościele suplikacje prosząc Wszechmogącego Boga o ustanie epidemii.

 4. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 5. W czasie trwającej kwarantanny były kontynuowane prace gospodarcze w kościele i domu duszpasterskim, ponieważ rozmowy dotyczące tych prac, zostały podjęte z wykonawcami przed kwarantanną. Sprawy wykonane i plany na najbliższe tygodnie:

 1. Oczyszczono i pomalowano cztery daszki nad bocznymi wejściami do świątyni.

 2. Zostały oczyszczone i pomalowane wszystkie balustrady na schodach zewnętrznych przy świątyni i domu duszpasterskim.

 3. Przed kwarantanną zamontowano balustrady na chórze, w najbliższych dniach zostaną zamontowane balustrady na klatkach schodowych prowadzących na chór.

 4. Wykonano prace w pustostanie o powierzchni 130 m², który przeznaczymy na sale spotkań w ramach grup duszpasterskich. Przed kwarantanną wykonano elektrykę i kanalizację. Po kwarantannie zostały gipsowane ściany i sufity, wylano posadzkę a w najbliższych dniach zostaną wstawione parapety sztuk 6 i drzwi sztuk 6.

 5. W najbliższym tygodniu planujemy czyszczenie z mchu i konserwację podmurówki z kamienia na długości całego ogrodzenia od ul. Parkowej i Czerskiej.

 6. W najbliższych dniach przy wykorzystaniu wysięgnika zostaną oczyszczone z mchu i zabrudzenia dwie płaszczyzny dachu na kościele od strony mniej nasłonecznianej.

 7. Rozpoczniemy prace przy czyszczeniu i malowaniu metalowego ogrodzenia przy kościele od ul. Parkowej i Czerskiej, gdyż było ono wykonane bez ocynkowania i po kilku latach pojawiła się już rdza.

 1. W okresie wychodzenia z kwarantanny niech nam towarzyszą słowa papieża Franciszka: „W tym czasie, w którym otrzymujemy wytyczne dotyczące wychodzenia z kwarantanny, prośmy Pana, aby obdarzył nas wszystkich łaską roztropności i posłuszeństwa wobec rozporządzeń, aby nie powróciła epidemia”.

 2. Rozpoczęliśmy kolejny etap wychodzenia z kwarantanny. Według ustaleń państwowych, w naszej świątyni jednorazowo proporcjonalnie do powierzchni użytkowej kościoła, może uczestniczyć w liturgii 100 osób. Za nie przestrzeganie tego przepisu policja albo sanepid może nałożyć na parafię karę finansową.

 3. W ciągu całego tygodnia sprawuje się 16 razy Mszę świętą. Bardzo prosimy, aby osoby, które czują taką potrzebę, a wychodząc z domu nie narażają siebie czy innych na zakażenie wirusem, uczestniczyły we Mszy świętej chociaż jeden raz w tygodniu. W takiej „dyscyplinie” w ciągu całego tygodnia będzie mogło wziąć w niej udział 1600 osób (16x 100 osób).

 4. Zachęcamy, aby parafianie starsi, seniorzy, emeryci osoby przebywające na urlopach albo pracujące zdalnie, przychodziły na Mszę świętą w ciągu tygodnia, a niedzielę pozostawiły dla osób, które w tym czasie poprzez swoją pracę, służą naszej społeczności: lekarze, pielęgniarki, służba sanitarna, pracownicy szpitali kasjerzy, pracownicy sklepów, marketów, aptek, osoby zatrudnione w transporcie, nie sposób wymienić wszystkich…

 5. W okresie kwarantanny, osoby starsze zostały objęte szczególną opieką, mają chociażby dodatkowo wyznaczony czas na robienie zakupów, wielu z nas deklarowało im swoją pomoc. Teraz to okazja, aby osoby starsze przychodząc na swoją niedzielną Mszę świętą w tygodniu, wykazały empatię wobec osób, których praca jest także służbą naszej społeczności.

 6. Zapewne przed nami jeszcze kilka tygodni wychodzenia z kwarantanny. Musimy nauczyć się także z tym funkcjonować w przestrzeni kościoła i liturgii. To także sprawdzian naszej dyscypliny, ale i wzajemnej życzliwości.

 7. Przypominamy, że uczestnicy liturgii mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych zakrywających usta i nos.

 8. Zachęcamy do przyjmowania komunii świętej na rękę. W takim przypadku podchodzimy do kapłana, wyciągamy na wysokości klatki piersiowej lewą dłoń i kładziemy na prawej, kiedy kapłan położy hostię, bierzemy ją prawą ręką i spożywamy w obecności kapłana.

 9. Okazja do spowiedzi 30 minut przed każdą Mszą świętą w salkach przy zakrystii oraz w ciągu tygodnia od godz. 10.00-12.00 po zgłoszeniu indywidualnym pod numerem telefonu: 52/381 40 22 lub 881 926 303.

 10. Zużyte rękawice i maseczki ochronne prosimy nie wyrzucać w obrębie sklepów, aptek, kościoła czy ulicy. Należy je zapakować w foliowe woreczki i zadbać, aby z odpowiednimi śmieciami trafiły do utylizacji.
  Kontakt
86-005 Białe Błota,
ul. Czerska 40

tel. 52 381 40 22

e-mail. parafia@bialeblota.info

W sprawach losowych, szczególnie dotyczących odwiedzin chorego i pogrzebu o każdej porze, albo pod numerem telefonu:
881 926 303

konto:

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy
59 8142 1020 0000 3942 2000 0001 
  Sakramenty w Parafii
Valid HTML 4.01 Transitional
Copyright by Pawlikowski
darmowe szablony