Aktualności
  Parafia
  » Nasza Parafia
  » Msze święte
  » Spowiedź święta
  » Nabożeństwa
  » Błogosławieństwa
  » Adoracja Najświętszego
     Sakramentu
  » Historia Parafii
  » Foto - Galeria
  » Kancelaria Parafialna
  » Kapłani
  » Grupy Parafialne
  » Poradnictwo rodzinne
  » Dojazd
 
 
  » Parafie w Dekanacie
     Białe Błota


  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela zwykła

16 stycznia 2020


 1. Pragniemy podać do wiadomości naszych parafian sprostowanie dotyczące obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Organizatorzy ustalili termin obchodów na 29 lutego, ale dopiero w ostatnich dniach osoba koordynująca organizację tego wydarzenia zwróciła się bezpośrednio do parafii z prośbą o odprawienie w tym dniu Mszy świętej i udział księdza w uroczystościach. My kapłani mamy w tym dniu obowiązkowe wraz z całym duchowieństwem naszej diecezji, spotkanie z księdzem biskupem. Termin naszego spotkania z biskupem został już ustalony we wrześniu ubiegłego roku i jest dla nas obowiązkowym. Dlatego nieprawdą jest, jakoby księża nie chcieli brać udziału w tej patriotycznej uroczystości.

 2. Dziękujemy za ofiary na nowe balustrady na chórze: 300 zł. od rodziny z ul. Boruty i 200 zł od rodziny z ul. Szubińskiej.

 3. W czasie kolędy była kierowana bardzo często prośba o haczyki przy ławkach, aby można było powiesić torebkę, parasol czy czapkę. Prośba była uzasadniona i została spełniona. Haczyki zostały założone pod oparciami we wszystkich ławkach.

 4. Balustrady na chórze zostaną zamontowane do końca lutego, natomiast na klatkach schodowych do końca marca.

 5. Spotkanie Koła Biblijnego w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Poznajemy podróże apostolskie św. Pawła.

 6. W tygodniu wspominamy szczególnych patronów: Święto Katedry św. Piotra Apostoła w sobotę.

 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” między innymi artykuł: Jak odbudować społeczne zaufanie o tworzeniu relacji z Kaplanami i Dom, nie śmieci o Afryce, która staje się prekursorem technicznych rozwiązań oraz artykuły z wydarzeń z życia naszej diecezji.

 8. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie. Jeżeli ktoś nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, może zgłosić się w kancelarii na termin dodatkowy w sobotę.

 9. Komisariat Policji w Białych Błotach ostrzega osoby starsze przed oszustami działającymi metodą na wnuczka albo policjanta. Jednocześnie policja informuje, że prowadząc działania operacyjne nigdy nie prosi o wpłacanie jakichkolwiek pieniędzy.

 10. Centrum Medyczne IKAR zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku, 3 marca od godz. 15.30-17.00. Informacje szczegółowe w gablocie.

 11. Salezjańska Ogólnokształcąca szkoła muzyczna II stopnia ogłasza nabór na rok 2020/21. Informacje szczegółowe w gablocie.

 12. Biuro pielgrzymkowe FRATER organizuje w maju pielgrzymkę autokarową i samolotową do Włoch na 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II i pielgrzymkę autokarową w czerwcu do Warszawy na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Informacje szczegółowe w gablocie.

 13. W tygodniu odeszła do wieczności: + Gertruda Krumrich, lat 81, z ul. Duńskiej.
  Kontakt
86-005 Białe Błota,
ul. Czerska 40

tel. 52 381 40 22

e-mail. parafia@bialeblota.info

W sprawach losowych, szczególnie dotyczących odwiedzin chorego i pogrzebu o każdej porze, albo pod numerem telefonu:
881 926 303

konto:

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy
59 8142 1020 0000 3942 2000 0001 
  Sakramenty w Parafii
Valid HTML 4.01 Transitional
Copyright by Pawlikowski
darmowe szablony