Aktualności
  Parafia
  » Nasza Parafia
  » Msze święte
  » Spowiedź święta
  » Nabożeństwa
  » Błogosławieństwa
  » Adoracja Najświętszego
     Sakramentu
  » Historia Parafii
  » Foto - Galeria
  » Kancelaria Parafialna
  » Kapłani
  » Grupy Parafialne
  » Poradnictwo rodzinne
  » Dojazd
 
 
  » Parafie w Dekanacie
     Białe Błota


  Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII Niedziela Zwykła

17 listopada 20191.      W liturgii w tygodniu czcimy szczególnych patronów: bł. Karolinę Kózkównę w poniedziałek, św. Rafała Kalinowskiego w środę, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w czwartek, św. Cecylię w piątek.
2.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” między innymi artykuł: Przywrócić muzyce liturgicznej jej prawdziwe znaczenie i Miłość zamiast mięsa o znaczeniu piątkowego postu oraz informacje z życia naszej Diecezji.
3.      Osoby, które odbierały żywność z Caritasu w naszej parafii proszone są o dostarczenie nowych zaświadczeń z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.
4.      Spotkanie Koła Biblijnego w czwartek o godz. 18.30. Temat wykładu: Sposoby czytania i medytacji słowem Bożym.
5.      Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkół średnich za tydzień po mszy św. o godz. 12.00.
6.      Caritas zachęca w ramach obchodów dnia ubogich do gestów miłosierdzia i udziału w ogólnopolskiej zbiórce żywności. Za tydzień zostaną wystawione pod chórem kartony, do których będzie można złożyć produkty żywnościowe: kasza, ryż, makaron, mąka, cukier, konserwy. Nie zbieramy słodyczy i zabawek. Zebrane produkty zostaną przekazanie za pośrednictwem Caritasu ubogim i potrzebującym.
7.      Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla wszechświata.
8.      Z okazji zbliżającego się liturgicznego wspomnienia św. Cecylii odbędą się Bydgoskie Dni Muzyk Kościelnej od 18 - 24 listopada. informacje szczegółowe w gablocie.
9.      Koncert z okazji 100 - lecia Biskupstwa Polowego w Polsce odbędzie się 24 listopada o godz. 13.30 w kościele Garnizonowym w Bydgoszczy. Informacje szczegółowe w gablocie.
10.  W naszej diecezji powstało CENTRUM Nowe życie, którego zadaniem jest służba małżeństwom w zakresie diagnozy i leczenia niepłodności metodą NaProTechnologii. Spotkania przy parafii katedralnej, przy ul. Farnej 8. Informacje szczegółowe w gablocie.
11.  Europejskie Spotkanie Młodych Taizé odbędzie się od 28 grudnia do 1 stycznia we Wrocławiu. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 24 listopada o godz. 18.30 w sali Duszpasterstwa Akademickiego MARTYRIA w Bydgoszczy- Fordonie. Na spotkanie należy dostarczyć: opinię od proboszcza parafii, formularz zgłoszeniowy, zgodę rodziców (jeśli osoba niepełnoletnia) i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Informacje szczegółowe na stronie www.martyria.pl.
12.   W przyszłym roku, jako parafia, pragniemy zorganizować dwie pielgrzymki- autokarem 4 dni: Gietrzwaład, Święta Lipka, Wilno, Białystok i Niepokalanów (termin: 2-5 lipca, koszt ok. 700 zł) oraz  samolotem 8 dni: Portugalia: Fatima, Lizbona, Porto i Hiszpania: Santiago de Compostela (termin: 14-21 września, koszt ok. 3600 zł. + 120 Euro). Osoby, które byłyby zainteresowane tymi wyjazdami prosimy o zgłoszenie się po Mszy św. do zakrystii, chcielibyśmy wstępnie rozeznać, czy będzie wystarczająca liczba chętnych.
13.   Komisariat Policji w Białych Błotach prosi o czujność i zamykanie swoich mieszkań i posesji szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych. W ostatnim czasie doszło do kilku włamań. Włamywacz losowo sprawdzał posesje czy są otwarte i wchodził do środka nawet pod obecność gospodarzy.  Kontakt
86-005 Białe Błota,
ul. Czerska 40

tel. 52 381 40 22

e-mail. parafia@bialeblota.info

W sprawach losowych, szczególnie dotyczących odwiedzin chorego i pogrzebu o każdej porze, albo pod numerem telefonu:
881 926 303

konto:

Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy
59 8142 1020 0000 3942 2000 0001 
  Sakramenty w Parafii
Valid HTML 4.01 Transitional
Copyright by Pawlikowski
darmowe szablony