» Formacja religijna dorosłych

II Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019

1.      Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.30, dla młodzieży o godz. 19.00. Uczestnictwo w tym nabożeństwo przynależy do procesu przygotowania dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. Chętne wspólnoty do poprowadzenia nabożeństwa Drogi krzyżowej mogą wpisać się na listę w zakrystii.
2.      Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
3.      W liturgii w tygodniu wspominamy szczególnych patronów: we wtorek Uroczystość św. Józefa (dodatkowa Msza św. o godz. 17.00)
4.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Przewodniku katolickim” miedzy innymi artykuł: Rita od medytacji oraz informacje z życia naszej diecezji.
5.      W ramach jałmużny wielkopostnej diecezja organizuje zbiórkę na wyposażenie szkoły w Czadzie. Ofiary na ten cel można składać do skarbony po chórem.
6.      Zachęcamy do wpisywania się na listę chętnych do modlitwy przy Ikonie Maryi Matki Bożej Pięknej Miłości.
7.      Do puszek u ministrantów można złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
8.      Po Mszy św. zbiórka do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy.
9.      W każdą środę odprawiana jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. w tym dniu będzie odprawiana w intencjach Nowenny. Wielu parafian zgłasza się z prośbą o odprawienie Mszy św. w sprawach losowych, a często nie ma wolnych terminów. Chcemy wyjść ku oczekiwaniom parafian, dlatego na każdą środę można w kancelarii składać intencje na Nowennę z prośbą o zdrowie, szczęśliwą operację, bezpieczną podróż czy za zmarłych. W tych intencjach będzie odprawiana Msza św. i te intencje będą czytane także w czasie nowenny po Mszy św.
10.  Ksiądz Biskup zaprasza na wykład pod tytułem Co mają wspólnego Ateny z Jerozolimą? Przesłanie i aktualność Starego Testamentu. Wykład wygłosi ks. dr Marcin Chrostowski 20 marca o godz. 19.00 w auli Seminarium Duchownego.
11.   Za dwa tygodnie 31 marca po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się w naszym kościele wykład pana profesora dra hab. Władysława Sinkiewicza pod tytułem Medyczne Aspekty cierpienia i śmierci krzyżowej Jezusa. Wykład interdyscyplinarny z pogranicza medycyny i Biblii, potrwa ok. 60 minut. Pan profesor Sinkiewicz jest cenionym kardiologiem. Trwamy w okresie Wielkiego Postu i rozważamy Mękę naszego Zbawiciela. Niniejszy wykład będzie dobrym dopełnieniem wszystkich pasyjnych nabożeństw. Zachęcamy do przyjścia w tę niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00 a po niej zostać na wykład, albo przyjść na godz. 11 na wykład a po nim zostać na Mszy św. o godz. 12.00.
12.   W tygodniu odeszła do wieczności: + Elwira Sokołowska, lat 81, z ul. Fortecznej.