Nasza parafia

Odpust: Niedziela Dobrego Pasterza

Wieczysta Adoracja: 7 marca, 29 października

Ważne daty:

1.10.1978 r. – Dekret J Em. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Gnieźnieńskiego i Warszawskiego, Metropolity, Prymasa Polski w sprawie utworzenia Ośrodka Duszpasterskiego i mianowanie Księdza Włodzimierza Reformata, proboszcza w Cielu, rektorem kaplicy publicznej w Białych Błotach.

1.03.1979 r. – Dekret J Em. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski erygujący kaplicę publiczną pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza, w dekanacie bydgoskim III.

25.04.1979 r. – Poświęcenie kaplicy dokonane z polecenia J Em. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski przez JE Księdza Biskupa Jana Michalskiego Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

1.10.1980 r. – Dekret J Em. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski erygujący parafię.

1.07.1986 r. -  J Em. Józef Kardynał Glemp Prymas Polski, mianował  Księdza Franciszka Sołtysiaka proboszczem parafii.

21.05.1988 r. – wizytacja kanoniczna, dokonana przez JE Księdza Biskupa Jana Czerniaka Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

1.08.1990 r. – wmurowanie kamienia węgielnego, w mury budowanej świątyni, przez  J Em. Józefa Kardynała Glempa Prymasa Polski.

7.06.1993 r. - wizytacja kanoniczna, dokonana przez JE Księdza Biskupa Jana Nowaka Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

7.10.1997 r. - wizytacja kanoniczna, dokonana przez JE Księdza Biskupa Stanisława Gądeckiego Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

20.10.2001 r. – poświęcenie kościoła, dokonane z polecenia JE Księdza Arcybiskupa Henryka Muszyńskiego Metropolity Gnieźnieńskiego przez JE Księdza Biskupa Bogdana Wojtusia Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

2003 r. - wizytacja kanoniczna dokonana przez JE Księdza Biskupa Bogdana Wojtusia Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

25.03.2004 r. - parafia znalazła się w strukturach nowopowstałej Diecezji Bydgoskiej.

9.03.2008 r. - wizytacja kanoniczna dokonana przez JE Księdza Biskupa Jana Tyrawę Biskupa Diecezjalnego Bydgoskiego.

1.09.2008 r. - Biskup Diecezjalny Bydgoski erygował dekanat Białe Błota (jeden z dziewiętnastu dekanatów w diecezji bydgoskiej.

25.06.2009 r. – Biskup Diecezjalny Bydgoski, mianował Księdza Zbigniewa Ciorkowskiego proboszczem parafii.

30.06.2012 r. - Biskup Diecezjalny Bydgoski, mianował Księdza Adama Sierzchułę proboszczem parafii.
2.06.2013 r. - wizytacja kanoniczna dokonana przez JE Księdza Biskupa Jana Tyrawę Biskupa Diecezjalnego Bydgoskiego.

Kościół: według projektu Jana Raniszewskiego z Gdańska.

Księgi metrykalne: ochrzczonych od 1978 r., małżeństw od 1978 r., zmarłych od 1978 r.

Ulice należące do parafii: Aliancka, Alibaby, Alpejska, Arlekina, Altanowa, Asfaltowa, Azaliowa, Bajeczna, Barwinkowa, Barycka, Bazaltowa, Bagatela, Bałkańska, Bartnicza, Berberysowa, Betonowa, Bezpieczna, Biała, Boruty, Bracka, Cisowa, Cała, Cedrowa, Centralna, Chełmińska, Chlebowa, Chmielarska, Chmielna, Chudoby, Cukiernicza, Cukrowa, Cynowa, Cyprysowa, Czajcza, Czarnoleska, Czekoladowa, Czeremchy, Czwartaków, Czysta, Cytrynowa, Czachary, Czerska, Gontowa, Gwarna, Daleka, Daliowa, Drzewna, Duńska, Dworska, Epokowa, Ezopa, Feniksa, Forteczna, Goplany, Gronowa, Guliwera, Hebanowa, Herbowa, Hippiczna, Hodowlana, Iglasta, Izoldy, Jaracza, Judyma, Jantarowa, Jaśminowa, Jutrzenki, Kadetów, Kapliczna, Kocia, Konwaliowa, Ku Belmie, Lechicka, Leśna, Literacka, Ludowa, Lutników, Miła, Mimozy, Młoda, Moczary, Modra, Mokra, Niedzielna, Nizinna, Obwodowa, Ogniskowa, Olechowa, Owcza, Ostróżki, Parkowa, Piesza, Popiela, Przemysłowa, Reduty, Różana, Rzepichy, Słoneczna, Sielska, Sobótki, Szafirowa, Szubińska, Temidy, Trawiasta, Tulipanowa, Truskawkowa, Ulana, Uroczysko, Wierzbowa, Zawiła, Zeusa, Żeńców, Żonkilowa.

email: adamwitam@wp.pl