Nabożeństwa
„Liturgia i pobożność ludowa są dwiema formami kultu i powinny pozostawać we wzajemnej i owocnej relacji; w każdym przypadku liturgia musi stanowić punkt odniesienia, żeby wyraźnie i z roztropnością „ukierunkować ducha modlitwy i życia charyzmatycznego” przejawiającego się w pobożności ludowej. Pobożność ludowa natomiast, ze swymi symbolicznymi i wyrazistymi wartościami, może przyczynić się do skutecznej inkulturacji liturgii i pozytywnie wpływać na jej twórczy dynamizm" (Dyrektorium o pobożności ludowej i liturgii. Zasady i wskazania, n. 58).

Nabożeństwa parafialne – stałe
Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Różaniec godz. 17.30.

I niedziela miesiąca i w uroczystości maryjne – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, godz. 7.30.

I środa miesiąca – modlitwy za wstawiennictwem Świętego Józefa (tak jak w ogłoszeniach parafialnych)

I czwartek miesiąca – nabożeństwo eucharystyczne do Chrystusa Dobrego Pasterza i o modlitwy o powołania, po Mszy o godz. 18.00. - adoracja Najświętszego Sakrementu do godz. 20:00.

I piątek miesiąca - nabożeństwo Wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (tak jak w ogłoszeniach parafialnych)

I sobota miesiąca – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (tak jak w ogłoszeniach parafialnych)

Nabożeństwa parafialne – okresowe

Różaniec (październik) - godz. 17:30, ze szczególnym udziałem dzieci w poniedziałki i czwartki - godz. 16.30.

Wypominki – od 3. do 8. XI (
tak jak w ogłoszeniach parafialnych)

Droga Krzyżowa (piątki Wielkiego Postu) - godz. 17:30, ze szczególnym udziałem dzieci - godz. 16.30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (niedziele Wielkiego Postu) – godz. 15.00.

Majowe –
tak jak w ogłoszeniach parafialnych

Czerwcowe –
tak jak w ogłoszeniach parafialnych

Apel Maryjny – w najważniejsze uroczystości maryjne - godz. 20:30.

Nabożeństwo trzeźwościowe (sierpniowe poniedziałki) – godz. 18.30.

Nowenna do Chrystusa Dobrego Pasterza (od piątku po II niedzieli wielkanocnej do soboty przed Odpustem, tak jak w ogłoszeniach parafialnych)

email: adamwitam@wp.pl