Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa:

1. Zarezerwować dzień i godzinę ślubu (można to uczynić nawet rok przed samym zawarciem sakramentu małżeństwa).
2. Na około 3 miesiące przed zawarciem sakramentu małżeństwa należy umówić się z Ks. Proboszczem na spisanie protokołu przedślubnego.
Na spisanie tego protokołu trzeba przynieść następujące dokumenty:
- dowody osobiste narzeczonego i narzeczonej,
- świadectwo ukończenia religii na poziomie szkoły średniej,
- pełny odpis aktu chrztu nie starszy niż trzy miesiące,
- świadectwo bierzmowania – jeżeli brak takiej adnotacji o nim na świadectwie chrztu,
- zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (do ślubu konkordatowego) ważne trzy miesiące, akt ślubu jeżeli wcześniej został zawarty związek cywilny,
- zaświadczenie o ukończeniu katechezy przedmałżeńskiej (tzw. kurs przedmałżeński).
3. Jeżeli narzeczony lub narzeczona mieszkają poza terenem naszej parafii – wtedy przy spisywaniu protokółu przedślubnego otrzymują „prośbę o wygłoszenie zapowiedzi”, którą zanoszą do kancelarii parafialnej parafii miejsca swojego zamieszkania. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego takie zapowiedzi muszą zostać wygłoszone w parafii zamieszkania przez dwie kolejne niedziele.

email: adamwitam@wp.pl