» Formacja religijna dorosłych

Chrzest święty
(ks. proboszcz i ks. wikariusz)

Sakrament chrztu sprawowany jest w I sobotę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00 i III niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12.00 oraz w Uroczystość Narodzenia Pańskiego i Wielkanocy podczas Mszy św. o godz. 12.00.

W kancelarii parafialnej Rodzice powinni przedłożyć akt urodzenia dziecka oraz podać dane o rodzicach chrzestnych (imię i nazwisko, wiek i miejsce zamieszkania).

Katecheza przed chrztem, z udziałem rodziców i chrzestnych - w dniu chrztu 30 minut przed Mszą św. Jeśli rodzice chrzestni są spoza naszej parafii, winni przedstawić z parafii zamieszkania zaświadczenie, że mogą być dopuszczeni do godności rodziców chrzestnych.