(ks. proboszcz)
Uprzywilejowanym miejscem przygotowania do bierzmowania jest parafia zamieszkania kandydata, a nie parafia, na terenie której znajduje się szkoła. Spotkania formacyjne prowadzone w parafii stanowią dopełnienie katechezy szkolnej, zwłaszcza w funkcji wtajemniczenia i wychowania. Udział w nauczaniu religii w szkole nie może zastąpić parafialnego przygotowania do sakramentu.

We wrześniu rodzice kandydatów do bierzmowania odbierają deklarację zgłaszającą młodzież do bierzmowania a młodzież wypełnioną deklarację składa w I niedzielę października na Mszy św. o godz. 10.00.

Spotkania formacyjne dla kandydatów raz w miesiącu - terminy zostaną podane w ogłoszeniach duszpasterskich.
Młodzież po Mszy św. niedzielnej odbiera „Ziarno”, a w następną niedzielę wypełnione oddaje w kościele.